Video Sources 68 Views

  • SERVER US HD
Aftersun (2022) film online

Aftersun (2022) film online

Oct. 21, 2022United Kingdom101 Min.R
Twoja ocena 0
5 1 Głos

Streszczenie

Aftersun 2022 to film, o którym trudno mówić lub pisać – żadne słowo nie jest w stanie oddać tego, co czeka na nas podczas seansu. Reżyserka, Charlotte Wells, w swoim debiucie filmowym, niezwykle oryginalnie uchwyciła wspomnienie o ostatniej wspólnej podróży ojca i córki. Opowieść ta jest bardzo osobista i poruszająca, dzięki autentyczności i unikalnemu portretowi rodzicielstwa, który zapada w pamięć na długo. Zastosowane przez autorkę odważne zabiegi narracyjne sprawiają, że produkcja ta stanie się ziemią obiecaną dla wielu filmoznawców, którzy zachłysną się ekranowym rozbijaniem struktury obraz-czas.

Jednak Aftersun 2022 jest także filmem, w którym nie dzieje się wiele. Największy ładunek emocjonalny tkwi w ich osadzeniu w szerszym kontekście; najważniejsze dla odbioru tej historii jest to, co w niej bezpośrednio nie pokazano, lecz jedynie zasugerowano. To sprawia, że dzieło Wells będzie dla jednych ożywcze i zaskakujące, a dla innych śmiertelnie nudne.

Fabuła Aftersun 2022

Fabuła Aftersun dokumentuje kilkudniowe wakacje Caluma i jego córki Sophie w Turcji. Wycieczka ta jest wypełniona powtarzającymi się schematami urlopowymi, takimi jak kąpiele w morzu czy basenie, wspólna kolacja, karaoke, autobusowy wypad w celu podziwiania krajobrazu, koncert i rozmowy w hotelu. Sophie poznaje rówieśników w kurorcie i odkrywa swoją cielesność, przeżywając pierwszy pocałunek, podczas gdy jej ojciec zdaje się skrywać przerażającą tajemnicę – w jednej ze scen widzimy go płaczącego na łóżku.

W filmie ważną rolę odgrywa również transowa sekwencja, ukazująca dorosłą już Sophie w świetle stroboskopów. Stopniowo pojawiają się ujęcia z przyszłości, które trafiają do widza jak zagięcia w czasoprzestrzeni. Nie mają one kontekstu ani uzasadnienia, nie wiemy, czy powinniśmy je traktować jako wspomnienie, wyobrażenie czy inny fantazmat. Te obrazy wywołują niepokój i wydają się odrealnione, nie pasują do przedstawionego świata. Mimo to, wydają się zapowiadać jakiś tajemniczy koniec, jakby same w sobie zamykały wrota do rzeczywistości, która bezpowrotnie przemija.

Głębokie i poruszające kino

Można powiedzieć, że jest to próba uporządkowania chaosu i wewnętrznego nieładu, jaki towarzyszył reżyserce w przeszłości. To właśnie dzięki tej pracy nad sobą udało jej się stworzyć tak wnikliwą i poruszającą opowieść o relacji ojciec-córka.

Mimo że fabuła Aftersun może wydawać się prosta i pozbawiona akcji, to jednak to, co dzieje się w filmie, jest bardzo ważne i głęboko poruszające. Przyglądamy się bowiem relacji między ojcem a córką, która z biegiem czasu zaczyna się zmieniać. Dziewczyna, będąc na wakacjach, odkrywa swoją seksualność, a jej ojciec staje się coraz bardziej tajemniczy i nieobecny. W tym wszystkim pojawiają się też te dziwne, transowe sekwencje, które wprowadzają nas w świat niepokoju i zagubienia.

Aftersun to film, który może nie odpowiadać wszystkim, ale z pewnością warto mu dać szansę. To wnikliwa i poruszająca opowieść o trudnych relacjach międzyludzkich, która zostaje przedstawiona w oryginalny i zaskakujący sposób. Reżyserka Charlotte Wells pokazuje nam, że czasem najważniejsze są nie te sceny, które widzimy na ekranie, ale te, które zostają nam w pamięci na długo po seansie.

ocena filmweb

Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Aftersun (2022) film online
Original title Aftersun
IMDb Rating 7.7 40,072 votes
TMDb Rating 7.791 450 votes

Reżyser

Obsada

Podobne Tytuły

Obiecująca. Młoda. Kobieta. (2020) film online
Ręka Boga (2001) film online
Griff the Invisible (2011) film online
Snowtown (2011) film online
Pan od muzyki (2004) film online
Lepiej być nie może (1997) film online
Hazardzista (2021) film online
A.I. Sztuczna Inteligencja (2001) film online
Casablanca (1942) film online
Mój najlepszy nieprzyjaciel (2011) film online
Creed II (2018) film online
El Camino: Film „Breaking Bad” (2019) film online

Komentarze

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published