Video Sources 335 Views

  • SERVER US HD
Avatar: Istota Wody (2022) film online

Avatar: Istota Wody (2022) film online

Dec. 14, 2022United States192 Min.PG-13
Twoja ocena 0
8 1 Głos

Streszczenie

Avatar: Istota Wody to amerykański film science-fiction z 2022 roku, wyreżyserowany przez Jamesa Camerona i stworzony jako kontynuacja kultowego „Avatara” z 2009 roku. Film opowiada historię młodej Na’vi, Rany, która wraz z grupą ludzi próbuje odnaleźć tajemniczą Źródło Wody, które może uratować jej plemię przed zagładą. „Avatar: Istota Wody” to film, który wizualnie i emocjonalnie zachwyca, ale jednocześnie nieco rozczarowuje brakiem oryginalnego pomysłu.

Film, podobnie jak pierwsza część „Avatara”, prezentuje przede wszystkim piękne i wspaniałe światy, które wprawiają w zachwyt widza. Świat Pandora, zamieszkany przez Na’vi, prezentuje się jeszcze bardziej malowniczo i kolorowo niż w poprzedniej części. Znajdujące się tam lasy, góry i rzeki tworzą niepowtarzalną atmosferę i pozwalają wczuć się w film. W tym aspekcie Avatar zdecydowanie przewyższa swojego poprzednika.

Obejrzyj Avatar Istota Wody dzięki Filmex

Jednocześnie, fabuła filmu okazuje się trochę rozczarowująca. Pomimo że „Avatar prezentuje nowe postacie i wątki, w porównaniu z pierwszą częścią brakuje mu oryginalności. Podobnie jak w poprzedniej części, mamy do czynienia z konfliktem między ludźmi, którzy chcą wykorzystać zasoby naturalne Pandory, a Na’vi, którzy chcą zachować swoją ziemię. Również motyw poszukiwania tajemniczej mocy, która pozwoli na uratowanie plemienia, nie jest nowym pomysłem. W ten sposób film staje się trochę przewidywalny i nudny.

Mimo to, „Avatar: posiada swoje mocne strony. Przede wszystkim warto docenić rolę kobiecej postaci, Rany, która staje się bohaterką historii. Rana to silna, niezależna kobieta, która walczy o swoje przekonania i nie boi się przeciwstawiać mężczyznom. W ten sposób film przekazuje pozytywną i ważną dla dzisiejszych czasów wiadomość o równouprawnieniu płci.

Kolejnym mocnym punktem filmu jest muzyka, którą ponownie skomponował James Horner. Ścieżka dźwiękowa idealnie oddaje nastrój filmu i wzbogaca go o dodatkowe emocje. W połączeniu z wizualnymi efektami, muzyka tworzy niesamowitą atmosferę, która wprawia w osłupienie.

Podsumowując, „Avatar: Istota Wody” to film który warto obejrzeć, jeśli interesują nas efekty specjalne oraz klimatyczna muzyka. Wizualnie film jest prawdziwym arcydziełem, a historia, mimo braku oryginalności, wciąż potrafi wciągnąć widza i wzbudzić emocje.

Film pełen Atutów

Jednym z największych atutów filmu są oczywiście efekty specjalne, które są na najwyższym poziomie. Widzowie będą zachwyceni świetlistymi, neonowymi krajobrazami Pandory oraz wspaniałymi zwierzętami, jakie można tam spotkać. Z jednej strony, można powiedzieć, że efekty specjalne są w „Avatarze: Istocie Wody” wręcz zapierające dech w piersiach. Z drugiej strony, jednakże, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że reżyser zbytnio na nich się skupił, tracąc z oczu nieco fabułę i rozwój postaci.

Nie można jednak zapomnieć, że „Avatar: Istota Wody” to przede wszystkim film dla fanów poprzedniej części. Obok już znanych z poprzedniej części postaci, takich jak Jake Sully (Sam Worthington) czy Neytiri (Zoe Saldana), pojawiają się nowe postaci, które umożliwiają odkrycie jeszcze większych tajemnic Pandory. Oczywiście, niektórzy widzowie mogą poczuć rozczarowanie, ponieważ „Avatar: Istota Wody” nie jest oryginalnym dziełem, ale raczej kontynuacją poprzedniej części. Jednakże, nie można zapominać, że „Avatar: Istota Wody” to wciąż imponujące osiągnięcie w dziedzinie efektów specjalnych i wizualnej opowieści.

Podsumowując, Avatar: Istota Wody to film, który zapewne podzieli widzów. Z jednej strony, zachwycające efekty specjalne i wspaniała muzyka są prawdziwym arcydziełem. Z drugiej strony, historia jest mniej oryginalna niż w poprzedniej części, a skupienie się na efektach specjalnych i wizualnych aspektach mogło wpłynąć na rozwój postaci i fabuły. Niemniej jednak, jeśli lubimy kino science-fiction oraz jesteśmy fanami poprzedniej części, warto dać szansę „Avatarowi: Istocie Wody” i samemu zdecydować, co o nim sądzić. Zapraszamy do Obejrzenia Dzięki naszej wyszukiwarce filmów https://filmex.net.pl/. Oceny Filmweb

Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Avatar: Istota Wody (2022) film online
Original title Avatar: The Way of Water
IMDb Rating 7.8 304,512 votes
TMDb Rating 7.737 5,494 votes

Reżyser

Obsada

Sam Worthington isJake Sully
Jake Sully
Sigourney Weaver isKiri / Dr. Grace Augustine
Kiri / Dr. Grace Augustine
Stephen Lang isColonel Miles Quaritch
Colonel Miles Quaritch
Jack Champion isMiles 'Spider' Socorro
Miles 'Spider' Socorro
Cliff Curtis isTonowari
Tonowari
Joel David Moore isNorm Spellman
Norm Spellman

Podobne Tytuły

Contratiempo (2011) film online
타워 (2012) film online
Chip i Dale: Brygada RR (2022) film online
Ben 10/Generator Rex: Heroes United (2011) film online
துப்பாக்கி (2012) film online
Świat Miraculum – Legenda o Smoczycy z Szanghaju (2021) film online
Lot Feniksa (2004) film online
Trzynaście żyć (2022) film online
Protektor (2012) film online
Mobile Suit Gundam Hathaway (2021) film online
Kot w butach (2011) film online
감기 (2013) film online

Komentarze

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published